WRC ralli 2024 uus punktisüsteem

WRC 2024 hooaeg toob ka uue WRC punktisüsteemi.
WRC 2024 hooaeg toob ka uue WRC punktisüsteemi.

WRC ralli 2024 uus punktisüsteem on tõenäoliselt sel nädalavahetuse algava WRC 2024 hooaja kõige tähtsam muudatus peale mõne uue etapi.


WRC ralli 2024 uus punktisüsteem

Uus WRC ralli punktisüsteem tähendab sisuliselt ralli poolitamist kahte etappi. Kõik sõidud, mis toimuvad kuni laupäeva õhtuni, nende eest on üks punktiarvestus ja teine punktiarvestus on pühapäevaste sõitude eest.

Uue punktisüsteemi kohaselt antakse laupäeva õhtul vastavalt saavutatud kohale esimesed punktid kümnele parimale sõitjale järgnevalt: 18, 15, 13, 10, 8, 6, 5, 3, 2 ja 1 punkt.

Kuid punktid lisanduvad lõplikult kontole ainult juhul, kui sõitja ei katkesta pühapäevastel sõitudel ehk peab läbima ralli. Kui sõitja ei jõua pühapäeval finišisse, siis ta punkte laupäeva eest ei saa.

Uue WRC punktisüsteemi näide:

Kui laupäeval pärast viimast sõitu juhib Tänak ja Evans on teine, siis Tänak saab 18 punkti ja Evans 15 punkti, aga seda juhul, kui Tänak pühapäeval ei katkesta. Kui ta peaks katkestama, siis tema ühtegi punkti ei saa ja Evans saab 18 punkti ning järgmine 15 punkti jne.

Lisaks, kui soovitakse ka pühapäeval saad maksimumpunktid, mis on 7 punkti, tuleb ka pühapäeval anda autost piisavalt ja mitte veereda lõpuni, mis varasema süsteemi puhul oli tavapärane, sest vahed olid eelmiste sõidupäevadega nii suureks sõidetud.

Nüüd aga päeva parim saab pühapäevased punktid.

Pühapäeval saab teise osa lisapunkte ja neid saavad pühapäeval seitse parimat võistlejat järgnevalt: 7, 6, 5, 4, 3, 2 ja 1 punkt. Lisaks on muidugi ka tavapärane iga ralli lõpus olev punktikatse, mis annab 5, 4, 3, 2 ja 1 punkt.

See tähendab, et iga ralli etapi eest on võimalik koguda maksimaalselt 30 punkti nagu varasematel aastatel, aga punktiarvestus on löödud kaheks osaks, kus esimene punktiarvestus jaguneb avapäevast kuni laupäeva õhtuni ja teine eraldi arvestus pühapäeva eest.

WRC 2024 ralliboonus
WRC Sardiinia ralli ennustus 100% riskivabalt
  • KLÕPSA SIIN ja ava OlyBet
  • registreeru konto boonuskoodiga SPORT25
  • saad Sardiinia rallile €25 riskivabalt ja €10 päris tasuta
Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!.


Tekitanud palju pahameelt

Uus WRC punktisüsteem on võistlejates tekitanud palju pahameelt ja Ott Tänaku arvates on see ralli vaatajate jaoks tehtud liiga keeruliseks.

Lisaks uue süsteemiga ralli etapi võit tähendab vähem kui varasematel aastatel ja muudab ralli olemust.

Samas rõhutab FIA, et otsus ei ole raiutud kivisse ja vajadusel, kui uus punktisüsteem tundub liiga keeruline ja vale, on nad valmis muutusteks ja nad ei karda neid muudatusi ka ellu viia.

WRC 2024 ralli algab 25. jaanuaril WRC Monte Carlo 2024 ralliga. Kavas on 18 etappi ja sõitude ülekandeid saab jälgida TV6 kanalilt. Lisaks iga soovija saab teha €10 tasuta WRC panuse (100% riskivaba ehk sisulisel tasuta raha).

Sulle võib veel pakkuda huvi...