WRC ralli 2024 uued etapid ja Eesti etapp

WRC Tet Rally Latvia (Läti ralli) toimub 18. kuni 21. juulini ja asendab WRC Rally Estonia (Eesti rallit), mis on ühtlasi üks suurimaid muudatusi WRC Kavas. Lisaks kadus Mehhiko etapp, mille asemel on Poola etapp ning WRC Safari Keenia etapp toimub traditsiooniliselt märtsis.
WRC Tet Rally Latvia (Läti ralli) toimub 18. kuni 21. juulini ja asendab WRC Rally Estonia (Eesti rallit), mis on ühtlasi üks suurimaid muudatusi WRC Kavas. Lisaks kadus Mehhiko etapp, mille asemel on Poola etapp ning WRC Safari Keenia etapp toimub traditsiooniliselt märtsis.

Täna algab WRC ralli 2024, mis avatakse traditsioonilise WRC Monte Carlo etapiga, aga samas on lisandunud uued etapid ja vanad kadunud.

WRC Ralli etapid

Kokku on 2024. aasta WRC ralli kavas 13 etappi ja 13 etapist suuremad muudatused on tehtud kolmeas.

Safari Keenia ralli

Kalendri esimese suure muudatusena võrreldes eelmise aastaga on Keenia Safari ralli.

Kui eelmine aasta sõideti tolmustel Keenia teedel juunis, siis tänavu on Keenia ralli toodud tagasi aasta algusesse.

Aafrikasse tuleb rallifännidel sõita juba pärast jäist Rootsi rallit märtsis, kui leiab aset 28.03 - 31.03 WRC Safary ralli Keenia.

Lisandus Poola ralli, Mehhiko eemaldatud

Kui eelmisel aastal sõideti märtsis Mehhikos ja juunist Keenias, siis selle aasta märtsi ralli nagu selgus on Keenias, aga juuni Mehhiko ralli on kavast eemaldatud.

Selle asemel toimub juunis vahetult pärast jaanipäeva WRC ralli Poola, mille ametlik nimi on WRC ORLEN 80th Rally Poland.

Lõputute rukkipõldude ja traditsiooniliste külafestivalide maale Poolasse võivad rallifännid sammud seada juba pärast jaanipäeva pidustusi 27.06 - 30.06, kui toimub WRC Ralli poola.

WRC 2024 ralliboonus
WRC Sardiinia ralli ennustus 100% riskivabalt
  • KLÕPSA SIIN ja ava OlyBet
  • registreeru konto boonuskoodiga SPORT25
  • saad Sardiinia rallile €25 riskivabalt ja €10 päris tasuta
Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!.

Rally Estonia asemel Rally Latvia

Taaskord võime olla uhked oma lõunanaabrite üle, kes taaskord on Eestilt võtnud ära midagi, sest sel aastal Eesti rallit Rally Estonia ei toimu.

See on asendanud Läti ralliga, mis kannab nime WRC Tet Rally Latvia ja toimub pärast Poola rallit juulis - 18. juuli kuni 21. juuli 2024.

Oleks aega juba varakult broneerida hotellid ja majutus Lätti, sest kui viidi sinna varem alkoholimaksud, siis nüüd ralli ja nii käitudes ka kindlalt majutusmaksud.

Vähemalt pakub Rally Latvia Eesti rallifännile ja vaatajale Lätis mõistlikumaid ja taskukohasemaid hindasid, sest erinevalt Eestist ei pidanud lugema kellegi huultelt, vaid seal päriselt ka maksud ei tõuse.

Ülejäänud WRC etapid

Suures pildid on teised etapi jäänud samaks nii järjekorralt kui ka ajalises perioodis. Samas suurimaks teiseks muudatuseks on WRC Ralli 2024 uus punktisüsteem.

Uus punktisüsteem on keerulisem ja saanud seetõttu ka palju kriitikat sõitjatelt. Samas FIA sõnul peaks see lisama rohkem pinget ja kui osutubki liiga keeruliseks, siis võimalusel keset hooaega süsteemi ka muutma.

Sulle võib veel pakkuda huvi...