Spordiennustamise KKK

Spordiennustuse ja - panustamise korduma kippuvad küsimused

Sisukord

  1. Kui vanalt saab Eestis spordiennustuses panustada?
  2. Mis on koefitsiendid / kuidas arvutatakse?
  3. Mis on riskivaba ja tasuta panused?
  4. Kuidas arvutada /teisendada koefitsiente protsentidesse?
  5. Kuidas spordiennustused teenivad kasumit?
  6. Kas spordiennustuses saab pikas perspektiivis võita?

KKK

Kui vanalt saab Eestis spordiennustuses panustada?
Eestis saab spordiennustuses panustada alates 18. eluaastast. Samuti saab külastada spordibaare alates 18. eluaastast. Olgu öeldud, et kasiinos saab panustada kui ka külastada alates 21. eluaastast.

Mis on koefitsiendid / kuidas arvutatakse?
Koefitsiendid on sündmuse juhtumise tõenäosus. Näiteks: 1.6 koefitsient tähendab seda, kihlveokontor arvab, et antud juhtumi tõenäosus 62.5%.

Mis on riskivaba ja tasuta panused?
Riskivaba panused on panused, kus kasutatakse oma raha, aga kaotused korvatakse ehk riski / kaotust ei ole. Tasuta panused on panused, kus ei pea kasutama oma raha ja võita saab ainult võidu, millest on maha lahutatud algne antud tasuta panus. Loe rohkem riskivaba / tasuta panuste kohta.

Kuidas arvutada / teisendada koefitsiente protsentidesse?
Kasuta valemit: 1 jagatud koefitsiendiga ja saadud tulemust korrutada sajaga. Näiteks: kui koefitsient on 1.6, siis tee tehe: 1 / 1.6 x 100% = 62.5%.

Kuidas spordiennustused teenivad kasumit?
Spordiennustuse koefitsiendid ei anna kunagi kokku 100%, vaid on väikese ülemarginaaliga ja sealt tuleb kihlveokontori kasum.

Näide: Šotimaa vs Inglismaa mängu koefitsiendid olid 2.05 - 3.18 (viik) - 4.10, mis protsentidesse teisendatuna oleks 48.8% - 31.5% - 24.4%. See teeb kokku 104.7% ehk kihlveokontori marginaal (keskmine kasum) antud panusel ongi 4.7%.

Kas spordiennustuses saab pikas perspektiivis võita?
Jah. Aga sel juhul peavad olema väga tugevad teadmised, modelleerimise oskused jms. Üldjuhul tavainimene jääb pikas perspektiivis spordiennustuses kaotajaks.

Sulle võib veel pakkuda huvi...